על מינה פארן מאמרים צור קשר
אודות ד"ר מינה פארן
פרסומים
Englishד"ר מינה פארן היא ביולוגית, אשר התמחתה בתחום הבוטניקה והכימיה של צמחי המרפא. את לימודיה השלימה במסגרות רבות, אקדמיות וחוץ-אקדמיות. את לימודי הדוקטוראט שלה עשתה באוניברסיטת שטראסבורג בצרפת. מינה עסקה משך שנים במחקר רפואי בתחום המיקרוביולוגיה והאימונולוגיה, והתמחתה במחקר על חיידקים מסוג סטרפטוקוקים.

בשנת 1983 החלה ללמוד רפואה סינית, ולימודים אלה הביאו אותה בהמשך לחזור ולעסוק בצמחים.
מינה איחדה את כל מה שלמדה מהמחקר הרפואי, לימודי ארץ ישראל והרפואה הסינית וכך הגיעה לצמחי המרפא.

מאז שנת 1986 עוסקת ד"ר פארן  בהוראה, כתיבה ומחקר בתחום צמחי המרפא. היא מלמדת אנשי מקצוע -רופאים, רוקחים ומטפלים, וגם קהל פתוח ובלתי מקצועי. מאות מתלמידיה בישראל עוסקים בטיפול וריפוי, הדרכה ומחקר של צמחי המרפא.

במסעותיה ברחבי תבל הכירה מינה צמחי מרפא מן הבר ומן החקלאות, אלה גם אלה בשימוש עממי ע"י בני המקום. ד"ר פארן חיברה שני ספרים וכתבה מאות מאמרים על צמחי מרפא שונים מישראל ומרחבי תבל.

ב 2003 היתה מינה בין מייסדי עיל"ם - העמותה הישראלית לצמחי מרפא, אשר שמה לה למטרה לקרב את הנושא לציבור הרחב, ולשפר את רמת הלימוד והידע של המטפלים והמטופלים. מאז הקמת עיל"ם מכהנת ד"ר מינה פארן כנשיאת העמותה.

כמומחית בעלת שם בתחום, העמידה דור שלם של תלמידים בישראל, מהם גם מורים ומטפלים בזכות עצמם. לשמחתנו, הסכימה מינה להעמיד לרשות "על עלים" מספר רב של מאמרים מפרי עטה. 

צא ולמד... לשדות צמחי המרפא, בעקבות ד"ר מינה פארן:

בלעדי ב"על עלים": מאגר מידע ובו כ300 מאמרים

פרי עטה של ד"ר מינה פארן, על צמחי מרפא ומה שקרוב אליהם.

 

מידע נוסף:

 אתר העמותה הישראלית לצמחי מרפא