על מינה פארן מאמרים צור קשר
צמחי מרפא
חומרי המרפא (מטבוליטים משניים) בצמחים
מחלות ודרכי הטיפול בהן
נושאים כללים
Alzheimer's disease מחלת אלצהיימר, ד"ר מינה פארן
בעתון המדעי J. of Neuroinflammation התפרסם ב-9 לינואר מקרה של שיפור בכושר הקוגנטיבי תוך דקות, אצל חולה אלצהיימר שקבל תרופה בהזרקה לעמוד השדרה (1). התרופה נקראת etanercept, והיא פועלת כאנטגוניסט ל- tumor necrosis factor –alpha (TNF-alpha).
דלקת של העצבים עם פעילות מוגזמת של ציטוקינים מאפיינים את הפתולוגיה של המוח במקרים של אלצהיימר (2). אחד מהציטוקינים הפעילים הוא TNF-alpha, שממלא תפקיד מרכזי במחלת אלצהיימר. מחקרים הראו שמלבד הפעילות שלו כמעודד דלקת הוא פועל גם כמוליך עצבי בין תאי הגליה שבמוח (3,4).

לקריאה...
צמחים נוגדי סרטן, ד"ר מינה פארן
הצמחים שניתן לסייע בעזרתם לחולי סרטן פועלים לפי מנגנונים שונים:
צמחים נוגדי חמצון מגינים מפני הרדיקלים החופשיים, הפוגעים בקרום התא, בחדירות הסלקטיבית שלו ועלולים לפגוע ב-DNA . פגיעה ב-DNA עלולה לגרום למוטציה ולעורר תהליך סרטני.
צמחים המגבירים פעילות של מערכת החיסון מסייעים במהלך הטיפול הכימותירפי, כאשר מערכת החיסון נפגעת, והמטופל נחשף למחלות זיהומיות.
צמחים הפועלים על תופעות לוואי של המחלה ושל הטיפולים שהחולה מקבל, כגון, נוגדי הקאה, נוגדי חרדה, אדפטוגנים המסייעים לעמוד במצבי לחץ, משככי כאב, צמחים לטיפול בהפרעות בשינה, צמחים מנקזים המגבירים פעילות של מערכות הפרשה וניקוי בגוף. הצטברות של פסולת בגוף עלולה להיות בין הגורמים למחלה או בין אלה המחריפים אותה.

לקריאה...
משככי כאב, ד"ר מינה פארן
הכאב הוא מנגנון של אזהרה והתראה. הוא מתחיל בקולטני כאב המפוזרים בגופנו, עובר כגירוי בסיבי עצב דקים, סיבי C ו-דלתא A, מגיע אל מוח השדרה וממנו אל המוח, שבו קיים (כנראה בתלאמוס), אזור האחראי לקליטת תחושת הכאב ולתגובה עליו.
הכאב מתריע על פגיעה אקוטית, או על תהליך של הרס רקמות הגורם לכאב כרוני.
על אף הצד החיובי והמועיל שבכאב, זוהי תחושה קשה, ובני אדם חפשו מאז שחר ההיסטוריה צמחים המסייעים לשיכוך הכאב. ובכל התרבויות יש מסורת לשימוש בצמחים כאלה שעוברת בכתב ובעל פה.

לקריאה...
יתר לחץ דם, ד"ר מינה פארן
לחץ דם הוא הלחץ הנמדד בעורקים הגדולים, והוא ניתן בשני ערכים: לחץ דם סיסטולי- הלחץ המירבי בעורקים בזמן כיווץ שריר הלב, לחץ דם דיאסטולי- הלחץ המירבי בזמן התרחבות הלב.
הלחץ תלוי בתפוקת הלב, בהתנגדות כלי הדם, במיוחד הקטנים יותר, לזרימת הדם, ובנפח הדם. הטווח האופטימלי של ערכי לחץ דם נשמר על ידי מערכות בקרה הקשורות לפעילות הלב, לתפקודי הכליות ולמערכת העצבים האוטונמית.
הערך שנחשב לתקין הוא 80/120 מ"מ כספית. לחץ דם העולה על 140/90 נחשב ליתר לחץ דם.

לקריאה...
כולסטרול, ד"ר מינה פארן
הכולסטרול הוא מרכיב חיוני בגוף האדם. הוא מצוי אצל בעלי חיים רבים, ונדיר מאד בצמחים. מיקרו אורגניזמים שונים, כגון, וירוסים וחידקים מכילים כולסטרול.
אצל האדם הכולסטרול מהווה מרכיב בממברנות התאים, ובעטיפת תאי עצבים. הוא משמש כחומר מוצא לייצור הורמונים סטרואידיים, ולייצור של חומצות מרה.
גוף האדם השוקל כ-70 ק"ג מכיל כ-300 ג' כולסטרול. במוח מהווה הכולסטרול כ-10% ממשקלו היבש.
הכבד אחראי לייצור כ-70% מכמות הכולסטרול, ורק 30% מגיע מהמזון. הכבד מייצר כ-1.0 ג' כולסטרול ליום, כ-300 מ"ג מקורם במזון.
הכולסטרול הוא חומר שומני בעל מבנה סטרואידילי. נוסחתו היא C27 H46 0 .
כולסטריל-אסטר הוא כולסטרול הקשור לחומצות שומן ארוכות שרשרת, כגון, החומצה הלינולאית.
ליפידים, כגון, טריגליצרידים, כולסטרול וכולסטריל-אסטר, שאינם נמסים במים, נעים בתוך זרם הדם כחלקיקים עטופים בחלבוני טרנספורט המכונים אפופרוטאינים. מכנים את החלקיקים של השומנים העטופים בחלבון ליפופרוטאינים.

לקריאה...
פיברומיאלגיה - FMS, ד"ר מינה פארן
פיברומיאלגיה הוא כינוי לתסמונת הכוללת תסמינים של כאבי שרירים, סיבי רקמות חיבור (גידים, רצועות) ומפרקים. FMS פוגעת בעיקר בשרירם וברקמות המחברות אותם לעצמות. הפגיעה מתבטאת בעיקר בכאב, ללא דלקת וללא עיוותים או ניוון של המפרקים. בדיקות מעבדה שונות אינן מגלות מימצאים יוצאי דופן, והרופא צריך להסתמך על דיווחי החולה ותלונותיו (1).
בשנים האחרונות התקבלו ואושרו כמה תסמונות כאלה, שהרפואה התייחסה אליהן בעבר בזלזול, כגון, תסמונת העייפות הכרונית (CFS), תסמונת המעי הרגיז ותסמונת טרום ויסתית (PMS).
יש דמיון רב בין תסמונת העייפות הכרונית ופיברומיאלגיה, ויתכן שאי אפשר להפריד ביניהן.
רוב החולים בפיברומיאלגיה הן נשים בגיל 20-50. המחלה עלולה להופיע גם אצל ילדים וזקנים.
תסמינים של פיברומיאליה (2).
כאב מפושט, שעלול להתחיל במקום אחד, כגון, הצוואר והכתפיים , ולהתפשט לכל הגוף.
חולשה כללית, תשישות, קושי לתפקד, הפרעות שינה, בדרך כלל אין קושי להרדם אבל מתעוררים לעתים קרובות. שלב השינה העמוקה מופרע.
שינויים במצב הרוח, דכאון וחרדה,קשיים בריכוז וזכרון (3,4), כאבי ראש, כאבי בטן
קהות חושים, עקצוצים או נימול בגפיים, תכיפות במתן שתן.

הטיפול במחלה הוא משולב, וכולל תרופות או צמחי מרפא, דיקור, עיסוי, טכניקות של הרפייה, פעילות גופנית מתונה, טיפול באמצעות תזונה, הדרכה של החולה לניהול אורח חיים עם פיברומיאלגיה.
הטיפול ממושך, אבל מצבם של רוב החולים משתפר עם הזמן והם חוזרים לתפקוד מלא.

לקריאה...
כשלון בכליות - מניעה וטיפול, ד"ר מינה פארן
כל כליה מכילה כמיליון נפרונים, שמספרם הולך ויורד במשך החיים. ירידה הדרגתית בתפקוד הכליות אינה מורגשת עד שנהרסים כ- 70% ממספר הנפרונים. אלו שנותרו ממשיכים לפעול ולסנן, ועומס העבודה עליהם הולך וגדל.
כשלון כליות הוא מצב שבו הכליות אינן מסוגלות לסנן את הדם ולתפקד ביעילות.
מבחינים בין כשלון כליות חריף וכשלון כליות כרוני.

לקריאה...
אבנים בכליות, ד"ר מינה פארן
אבני הכליות הנפוצות ביותר הן אוקסלאט הסידן ופוספאט הסידן. אחריהן באות אבנים הנוצרות מחומצת שתן.
אבנים בכליות הן תופעה נפוצה יותר אצל גברים מאשר אצל נשים. היחס בין גברים לנשים הוא 3:1. בארצות מתפתחות זוהי תופעה נדירה.
יש כנראה קשר בין רמות גבוהות של חומצה אוקסאלית ושל סידן בשתן, לבין הנטייה לייצר אבנים בכליות (1,2), למרות שהקשר בין ריכוז החומצה האוקסאלית במזון וריכוז החומצה בגוף, אינו ברור. החומצה האוקסאלית נספגת מעט מהמזון, ורק כ-5% ממנה מגיע לגוף (3).
מחקר שבדק 207 מטופלים שסובלים מאבני אוקסלאט הנוצרים מחדש אחרי טיפולים, מצא שרק אצל 20% היו רמות גבוהות של חומצה אוקסאלית בשתן (4). שיפור התקבל אצל 45% מתוכם כשהגבילו את כמות האוקסלאט במזונם.

לקריאה...
מחלת ליים, ד"ר מינה פארן
מחלת ליים זוהתה לראשונה ב-1976 בעיירה ליים במדינת קונטיקט בארה"ב, כשהופיעו מקרים רבים של מחלה שהרופאים זיהו אותה בהתחלה כדלקת מפרקים שגרונית (1). המימצאים הראו שהמחלה נגרמה על ידי חיידק ספירוכטי Borrelia burgdorferi. היא הועברה על ידי קרצית האיילים Ixodes scapularis. החיידק חודר לעור במקום עקיצתה של הקרצית. לאחר 7-14 ימים החיידקים נודדים בתוך העור ומתפשטים בלימפה או דרך הדם לאיברים שונים או למקומות אחרים בעור. לפעמים זמן האינקובציה הוא שלושה ימים, והוא יכל להתארך עד 30 יום (1).
מאז זיהוי מחלת ליים התגלו מחלות נוספות המועברות על ידי קרציות. מחלת ליים היא הנפוצה ביותר. היא שכיחה במיוחד בחודשים מאי עד ספטמבר.

לקריאה...
מחלות השרירים והשלד, ד"ר מינה פארן
מחלות רוימטיות – שגרוניות
דלקות פרקים - osteoarthritis
rheumatoid arthritis
אוסטאופורוזיס – בריחת סידן
לומבגו, כאבי גב תחתון, אישיאס, רככת, שגדון – gout
התכווצויות שרירים, קרע בגיד, מתיחה נקע, שבר, סדק, חבלות, מכות, פציעות, תאונות ספורט
בעיות של יציבה ושל עמוד השדרה זיהומים ודלקות.

לקריאה...
Osteoarthritis - אוסטאוארתריטיס, ד"ר מינה פארן
אוסטאוארתריטיס היא מחלה ניוונית, המתפתחת כתוצאה של בלאי במפרקים. זוהי ההפרעה השכיחה ביותר מבין מחלות המפרקים. מעריכים שלמעלה מ-80% מבני 70 ומעלה סובלים ממנה.
המחלה מתפתחת בעיקר במפרקים הנושאים משא כבד, בעיקר, מפרק הירך, הברך ועמוד השדרה. המחלה איננה דלקתית. נפיחות עלולה להופיע, אבל היא אינה מלווה באודם וחום.
הסימנים הראשונים הם קשיחות של המפרקים בבוקר, וכאב המופיע מדי פעם. בדרך כלל הסימפטומים מופיעים במפרק אחד או שנים, אבל לא באופן סימטרי.
בהמשך הכאב מתגבר, והמפרק הולך ומתנוון. הסחוס נשחק והעצם נפגעת ומאבדת את צורתה המקורית.
הכאב מורגש במפרק הפגוע, או שהוא מוקרן לאזור אחר. לדוגמא, הכאבים הקשורים לאוסטאוארתריטיס במפרק הירך מתבטאים בעוצמה רבה בברכיים. הפגיעה בעמוד השדרה עלולה לגרום לכאבים בצוואר או בגב התחתון.

לקריאה...
טיפול תומך בסרטן באמצעות Trametes versicolor, ד"ר מינה פארן
פוליסכריד שממוצה מהפטריה Trametes versicolor (שם נרדף Coriolus versixolor ) משמש ביפן כטיפול משלים, בשיתוף עם הרפואה הקונבנציונלית, בחולי סרטן. הפוליסכריד הוא proteoglycan המכונה polysaccharide Krestin- PSK. הוא מאושר ביפן כטיפול תומך בניתוחים, כמותירפיה והקרנות הניתנים לחולי סרטן. משתמשים בו בטיפול בסרטן כבר 30 שנה. בשנים האחרונות הוא קבל אישור רשמי, והטיפול ממומן על ידי הביטוח הרפואי.
לקריאה...
חיסון נגד שפעת, ד"ר מינה פארן
שפעת נגרמת על ידי זיהום של וירוס Influenza . זהו RNA וירוס בעל מעטפת. ידועים בעיקר שני סוגים, אינפלואנזה A ואינפלואנזה B וכן גם אינפלואנזה C. הם נבדלים זה מזה בנוקליאופרוטאין ובחלבונים הספציפיים.
אינפלואנזה A גורם למחלה אצל בני אדם, סוסים, חזירים וצפורים. אינפלואנזה B תוקף רק בני אדם, אינפלואנזה C תוקף בני אדם וחזירים.

לקריאה...
מחלות ריאות חסימתיות, ד"ר מינה פארן
מחלות חסימתיות של דרכי הנשימה מתבטאות בשיעול ובקוצר נשימה קל עד חמור מאד. החסימה נגרמת על ידי הגדלה של הנאדיות והרס הדפנות שלהן, וכן על ידי ריר וליחה שמצטברים. החסימה יכולה להיות הפיכה או בלתי הפיכה. במקרים שהחסימה אינה הפיכה מתפתחת מחלה כרונית, המתבטאת בשיעול, קוצר נשימה במצב של מנוחה וירידה ברמת החמצן בדם.
מטרת הטיפול לפתוח ככל האפשר את דרכי הנשימה לגרום להרפייה של שרירי בית החזה, להפחית מצבי דלקת ולהגביר את הפרשת הריר והליחה.

לקריאה...
צמחי מרפא המסייעים לגמילה מעישון, ד"ר מינה פארן
ההתמכרות לעישון היא אחת ההתמכרויות הקשות ביותר: העישון מקובל בחברה על אף כל המאבקים הרבים, הסיגריות נמכרות באופן חופשי, והאדם המנסה להיגמל מתקשה להתנתק מהן.
ניקוטין הוא אלקלואיד ה"מחקה" אצטילכולין, שמגביר ערנות, זיכרון וכושר לימוד. ניקוטין מגביר את פעילות הדופמין במוח ובכך גורם להרגשה טובה. המעשן מפתח סבילות לניקוטין בדומה לסמים רבים אחרים, וכדי להגיע לאותה תחושה נעימה עליו להעלות את המינון בהדרגה.

לקריאה...
טיפול באפתות עם מיצוי של אלכמילה בגליצרין, ד"ר מינה פארן
ניתן להבחין בשלושה סוגים עיקריים של אפתות: קטנות, גדולות, הרפטיות.
האפתות הקטנות מופיעות ככיבים קטנים ברירית של הפה, בקוטר של פחות מ-1 ס"מ. הן מהוות 80-87% מכלל האפתות. הן נרפאות בדרך כלל ללא טיפול ב-7-10 ימים.
האפתות הגדולות מהוות 10-15% מכלל האפתות. הכיב עמוק יותר והקוטר שלו יותר מ-1 ס"מ. הריפוי איטי, ועלול להמשך כמה שבועות ואף חודשים. לעתים קרובות נשארות צלקות.
אפתות הרפטיות מהוות 5-10% מכלל האפתות. הן מופיעות בקבוצות של כיבים קטנים, בקוטר 1-3 מ"מ. הריפוי נמשך כחודש.

לקריאה...
היפריקום ודכאון חמור, ד"ר מינה פארן
המטרה של ה- review הנוכחי הוא לבדוק:
אם המיצויים של ההיפריקום יותר פעילים מפלצבו
אם הם שווים בפעילותם לתרופות המשמשות לטיפול בדכאון חמור
אם למיצויים של היפריקום יש פחות תופעות לוואי מאשר לתרופות נגד דכאון.
נסרקו מחקרים שנעשו עד יולי 2008. מתוך 79 מחקרים נבחרו 29 שעמדו בקריטריונים שנדרשו. הם כללו 5489 משתתפים.

לקריאה...
הצטננות ושפעת, אפידמיולוגיה, מניעה וטיפול, ד"ר מינה פארן
הצטננות נגרמת על ידי למעלה מ-100 וירוסים שונים. Rhinoviruses ו- Coronaviruses אחראים ל-50-70% ממקרי ההצטננות (1).
כ-50% ממקרי ההצטננות נגרמים על ידי rhinoviruses, 10-20% מהמקרים נגרמים על ידי coronaviruses, 10-15% נגרמים על ידי influenza viruses ו-5% על ידי adenoviruses.
Rhinoviruses הם RNA וירוסים, המשתייכים למשפחת ה- Picornaviridae. pico משמעותו קטן, ו-rna כי הם RNA וירוסים. אנטרו-וירוסים, והוירוס הגורם להפטיטיס A שייכים לאותה משפחה.

לקריאה...
סויה וסרטן השד, ד"ר מינה פארן
חשיפה לסויה בגיל צעיר וסרטן השד

הסיכון הנמוך לסרטן השד אצל נשים במזרח אסיה, הוביל אל התיאוריה שהסויה המקובל כמזון בארצות אלה אחראי לכך. נערכו מחקרים רבים על המרכיבים המצויים בסויה, שהם איזופלבונים, שהמטבוליטים שלהם הם בעלי דמיון מבני לאסטרוגן, והם קבלו את השם פיטואסטרוגנים. נמצאו מאז מאות צמחים המכילים מרכיבים שניתן לקרוא להם פיטואסטרוגנים, ונערכו מחקרים על השפעתם על הסיכון לחלות בסרטן השד, סרטן הפרוסטטה, צפיפות העצם אחרי גיל הפוריות, מחלות לב אצל נשים אחרי גיל הפוריות וסימפטומים הקשורים למנופאוזה.

לקריאה...
מחקר ישראלי על יעילות של טיפות אוזניים מצמחי מרפא, ד"ר מינה פארן
חוקרים מאוניברסיטת תל- אביב, בשיתוף עם בית החולים וולפסון, ערכו מחקר בו הישוו טיפול בדלקת האוזן התיכונה עם טיפות אוזניים מצמחי מרפא לעומת טיפול עם טיפות אוזניים סטנדרטיות (1).
במחקר השתתפו 171 ילדים בגיל 5-18 שנים, שאובחנה אצלם דלקת של האוזן התיכונה.

לקריאה...
מחלת אלצהיימר והשימוש בצמחי מרפא, ד"ר מינה פארן
מחלת אלצהיימר מתבטאת באיבוד זכרון, איבוד כושר התמצאות, איבוד השליטה על תפקודי הגוף, התנתקות מוחלטת מהסביבה ומוות. המחלה תוארה לראשונה על ידי נוירולוג גרמני בשם Alois Alzheimer בשנת 1907. מספר החולים באלצהיימר עולה עם השנים, בגלל העליה בתוחלת החיים, ומפני שאנשים נחשפים לחומרים רעילים רבים במשך השנים. המחלה מתפתחת בהדרגה וחלקים מהמוח הולכים ומתנוונים. תאי עצב נהרסים ויכולת ההגבה למתווכים של מערכת העצבים פוחתת.
לקריאה...
תגובות מ-Herbal Hall לשפעת, ד"ר מינה פארן
בתשובה לשאלה מה סיבת המוות במקרים של שפעת, הועלתה ההצעה שהסיבה היא התפרצות של ציטוקינים. הסימן הראשון להתפרצות כזאת הוא חום גבוה, נפיחות, אודם, תשישות ובחילה.
לקריאה...
דיאטת האורז שתגרום ללחץ הדם שלכם לרדת, ד"ר מינה פארן
רוצים להוריד את לחץ הדם ולהימנע מהטיפול התרופתי? כדאי שתתחילו לאכול על-פי דיאטת האורז. במחקר שנערך ב"אסף הרופא" הצליחו 62% מהמשתתפים לרדת מהכדורים לגמרי או להוריד מינון
לקריאה...
Cytokine storm - hypercytokinemia , ד"ר מינה פארן
התפרצות של ציטוקינים היא מצב שבו משתחררים ציטוקינים בריכוז גבוה והם פועלים על תאים של מערכת החיסון.
לקריאה...
שפעת, חיסון וטיפול באמצעות צמחי מרפא, ד"ר מינה פארן
השפעת היא מחלה חריפה של דרכי הנשימה הנגרמת על ידי הוירוסים Influenza A &B, המחולקים לתת-קבוצות על פי התכונות האנטיגניות שלהם.
לקריאה...
הפאטיטיס A, B, C טיפול באמצעות צמחי מרפא, ד"ר מינה פארן
הפאטיטיס זיהומי הוא מחלת כבד דלקתית הנגרמת כתוצאה מזיהום עם אחד מחמשת הוירוסים : הפאטיטיס A, B, C, D, E .
לקריאה...
אנדומטריוזיס, ד"ר מינה פארן
אנדומטריוזיס היא הפרעה נפוצה באוכלוסיה. היא מופיעה אצל 5-10% מהנשים. היא מתבטאת בכך שרירית הרחם,שנושרת מדי חודש, אינה יוצאת כולה החוצה. חלקים ממנה נשתלים במקומות שונים בגוף, כגון, על השחלות, על החצוצרות, בחלל הבטן ובמקומות שונים בגוף.
לקריאה...
Rosacea, ד"ר מינה פארן
רוזצאה היא מחלת עור כרונית המתבטאת בפריחה אדומה (erythema) ותחושה של בעירה ודלקת בעיקר על הלחיים, האף, מסביב לפה והמצח. המקור לתופעות אלה הוא הרחבה של כלי דם המצויים ברקמות שמתחת לעור. הצוואר, האוזניים ובית החזה עלולים גם הם להפגע. עם הזמן עלולים כלי הדם להראות על פני העור, מופיעות תפיחות, והאף מתנפח.
לקריאה...
מחלות כרוניות ומצבי דלקת, ד"ר מינה פארן
לדלקת כרונית ודלקת ממושכת יש שתי סיבות עיקריות. סיבה אחת היא חשיפה מתמדת לגורם הסביבתי האחראי לדלקת, הוא עלול להיות מרכיב מהמזון היום-יומי, חומרים כימיים שמקורם במזון מעובד ומשומר, בתרופות, בכימיקלים הבאים ממקום העבודה, ברעלנים ממקורות שונים, כגון, מתכות כבדות, קרינה, או מפתוגנים מזהמים, כגון, וירוסים, פטריות או טפילים.
לקריאה...
השפעה של Hibiscus sabdariffa על הסינדרום המטבולי, ד"ר מינה פארן
היביסקוס סאבדריפה הוא שיח הגדל בארצות טרופיות וסוב-טרופיות. משתמשים בעלי הגביע כחליטות וגם למאכל. עלי הגביע עשירים באנתוציאנינים.
לקריאה...
מחלות כרוניות ומצבי דלקת, ד"ר מינה פארן
לדלקת כרונית ודלקת ממושכת יש שתי סיבות עיקריות. סיבה אחת היא חשיפה מתמדת לגורם הסביבתי האחראי לדלקת, הוא עלול להיות מרכיב מהמזון היום-יומי, חומרים כימיים שמקורם במזון מעובד ומשומר, בתרופות, בכימיקלים הבאים ממקום העבודה, ברעלנים ממקורות שונים, כגון, מתכות כבדות, קרינה, או מפתוגנים מזהמים, כגון, וירוסים, פטריות או טפילים.
לקריאה...
דלקות מפרקים אצל ילדים, טיפול עם צמחי מרפא, ד"ר מינה פארן
דלקת מפרקים של ילדים, Juvenile idiopathic arthritis, היא מחלת מפרקים אידיופאטית. הסיבה להתפרצות המחלה אינה ידועה. ההתפרצות הראשונה מתרחשת לפני גיל 16, וכשהיא נמשכת לפחות ששה שבועות, מוגדרת המחלה ככרונית.
לקריאה...
Molluscum contagiosum, ד"ר מינה פארן
היא מחלה מדבקת מאד, הנגרמת על ידי וירוסים הגורמים לאבעבועות (poxvirus). הוירוס תוקף את השכבה החיצונית של העור, וגורם לתפיחות, הדומות לגידולים קטנים, המתרוממות מעל לעור. הן יכולות להופיע בכל מקום בגוף.
לקריאה...
מחלת אלצהיימר - טיפול עם צמחים סיניים, ד"ר מינה פארן
ברפואה הסינית המסורתית אין התייחסות למחלה זהה לאלצהיימר. הבדיקות המדויקות בהן משתמשים ברפואה המערבית לאיבחון של המחלה, לא היו קיימות בסין במשך הדורות, וגם היום, מטפל סיני מסורתי אינו משתמש בהן ואלה אינן בדיקות הנעשות באופן רוטיני. מדובר ברפואה הסינית באופן כללי על ירידה בכושר של המוח, על סניליות, על מצבים שעלולים לגרום לפגיעה במוח.
לקריאה...
סבוריאה, ד"ר מינה פארן
סבוריאה היא מצב דלקתי בשכבות העליונות של העור, המתחיל עם הפרשה מוגברת של חלב (sebum), מבלוטות החלב המצויות בדרמיס. החלב מופרש דרך צינורית דקה היוצאת מבלוטת החלב, ומשתחרר על פני העור. הוא מתייבש על פני העור ביחד עם הקרטין המצוי בשכבת העור החיצונית, ונוצרים הקשקשים המאפיינים את הסבוריאה.
לקריאה...
מחלות עור זיהומיות, ד"ר מינה פארן
לעור יש הגנה מפני זיהומים. חומצות שומניות מקנות לעור pH חומצי, שאינו מתאים לחיידקים פתוגניים. אנזימים שונים, כגון, הליזוזומים מגינים על העור. השכבות הצפופות של האפידרמיס, התאים המתים והקרטין, והפלורה הנורמלית של העור, כולם ביחד מספקים הגנה לעור.
למרות כל ההגנה עלולים מיקרואורגניזמים לגרום לזיהומים, במיוחד במקרים של פציעה של העור, במקרים שמערכת החיסון נחלשת, ובמפגש עם מיקרואורגניזמים אלימים.

לקריאה...
טיפול באסתמה עם צמחי מרפא, ד"ר מינה פארן
אסתמה המכונה בעברית קצרת הסימפונות היא מחלה המאופיינת בהיצרות של דרכי הנשימה, בגלל תגובת יתר על גירויים מסוימים שיוצרים דלקת. אצל חולי אסתמה ישנה רגישות מיוחדת של הסימפונות. כאשר חודרים לתוכן גורמים חיצוניים, כגון, אבקות צמחים, קרדית אבק הבית, קשקשים של בעלי חיים, עשן, אויר קר הם מעוררים שרשרת של תהליכים:
השרירים החלקים המקיפים את הסימפונות מתכווצים וגורמים להיצרות דרכי הנשימה
הרקמות המצפות את דרכי הנשימה מתנפחות ומגבירות את החסימה.
הן מפרישות ריר סמיך לתוך דרכי הנשימה, ונוצר מצב שבו יש קושי רב לאויר להכנס ובעיקר לצאת מדרכי האויר.

לקריאה...
מחלת פרקינסון, טיפול באמצעות צמחים ותוספי מזון, ד"ר מינה פארן
מחלת פרקינסון הוגדרה לראשונה על ידי רופא אנגלי, ג'יימס פרקינסון, בשנת 1817. זוהי המחלה הידועה והנפוצה ביותר מבין מחלות העצבים.
המחלה מופיעה בדרך כלל אחרי גיל 50, אבל יש מקרים שהיא מופיעה בגיל צעיר יותר.
הסיכון למחלה הולך ועולה עם הגיל. מעריכים שאחרי גיל 50 מופיעה המחלה אצל אחד מאלף אנשים באוכלוסיה, אחרי גיל 60 אצל אחד מ-200 ואחרי גיל 70 אצל אחד מ-100.
אזור קטן במוח, הנקרא החומר השחור, substania nigra, מתחיל להתנוון.

לקריאה...
פורמולה מומלצת לטיפול בפרקינסון, ד"ר מינה פארן
הפנייה הופנתה לכל המטפלים במטופלים עם פרקינסון, לשתף את כולם בטיפול שהם נותנים, ובמידת ההצלחה שהם זכו בה במשך השנים.
כולם המליצו על ה- mucuna, וכש Roy Upton- שאל מה מידת ההצלחה, הודו כולם שזה לא מספיק ושיש להוסיף צמחים נוספים.

לקריאה...
פסוריאזיס - Psoriasis- Alternative treatment, ד"ר מינה פארן
פסוריאזיס הוא כינוי להפרעה כרונית דלקתית, שמקורה בשגשוג יתר של קרוטינוציטים(1).
זוהי הפרעה המופיעה על פני כל כדור הארץ, אולם תפוצתה שונה במקומות שונים.
פסוריאזיס נפוץ ביפן, הרבה פחות נפוץ בסין שבה מעריכים שמספר המקרים מגיע ל- 0.3% מהאוכלוסיה. בארה"ב מגיע מספר המקרים ל-2-4%. פסוריאזיס נדיר מאד אצל האינדיאנים, תושבי אמריקה המקוריים וכן אצל התושבים יוצאי אפריקה (1).

לקריאה...
סרטן השד - Breast cancer, ד"ר מינה פארן
סרטן השד מתפתח במשך 20-30 שנה לפני שהוא מתגלה. כאשר מתגלה הגידול זה מראה על סיום השלב של ההתפתחות האיטית של הסרטן. תופעות כגון גושים קטנים בשדיים נקראות מחלה פיברוציסטית, והן בדרך כלל לא ממאירות.
לקריאה...
היפרליפידמיה - Hyperlipidemia- Herbal treatment , ד"ר מינה פארן
היפרליפידמיה ודיסליפידמיה הן בעיות שהרפואה המסורתית אינה עוסקת בהן, ואין לנו אפשרות להסתמך על ידע ונסיון של מאות או אלפי שנים. הרפואה לא נעזרה בבדיקות דם עד שלמדו להכיר את המרכיבים השונים המצויים בדם. והכינו את הבדיקות המאפשרות למדוד אותם. הבינו שניתן ללמוד מהם על המצב הכללי של הנבדק, ולהעזר בהם לאבחון מחלות של המטופל. לשם כך היה צריך ללמוד מה הרמה הנורמלית של כל אחד מהנתונים.
לקריאה...
אוסטאוארטריטיס - Osteoarthritis, ד"ר מינה פארן
אוסטאוארטריטיס היא מחלה שגרונית המתקדמת בהדרגה, ומתבטאת בניוון של הסחוס שבמפרקים. זוהי המחלה השגרונית השכיחה ביותר (1).
רבים מהסובלים מכאבים של השרירים והשלד מחפשים עזרה והקלה בטיפולים המיוחסים לרפואה המשלימה. צמחים משככי כאב, אנטי דלקתיים ביחד עם טיפולים מקומיים יכולים לעצור את התקדמות המחלה.

לקריאה...
אלרגיה לחיטה - Food allergy, ד"ר מינה פארן
אלרגיה לחיטה היא בדרך כלל אלרגיה למזון. היא עלולה להופיע כאלרגיה למגע, אצל אנשם הבאים במגע קרוב עם חיטה באופן קבוע. כמו כל אלרגיה, גורמת האלרגיה לחיטה להופעה של נוגדנים IgE ולתגובה של תאי פיטום ובזופילים הגורמים לשחרור של היסטמין, ובהמשך להפעלת מנגנון הדלקת.
לקריאה...
גאוט, ד"ר מינה פארן
גאוט היא צורה מסוימת של דלקת מפרקים הנגרמת מעליה בייצור של חומצת שתן, וההצטברות שלה במפרקים, בכליות וברקמות אחרות.
חומצת השתן היא תוצר סופי של פירוק הפורינים. היא מופרשת בעיקר בשתן דרך הכליות, וחלק קטן מופרש דרך המעי. ריכוז של חומצת שתן בדם קשור באופן ישיר לאיזון העדין שבין הייצור וההפרשה שלה.

לקריאה...
רגישות לאינסולין, ד"ר מינה פארן
מאז גילוי האינסולין עברו למעלה מ-100 שנה. היתה הרגשה שהאדם ניצח את המחלה שהיתה באותה תקופה סופנית. אבל מספר החולים לא רק שלא ירד, אלא הלך ועלה בכל רחבי תבל, והסכרת נחשבת היום למגיפה של המאה ה-21.
כשהתברר שרמת האינסולין תקינה ואפילו גבוהה אצל חלק מהסכרתיים, היה ברור שצריך לחפש צמחים הפועלים במנגנון שונה.

לקריאה...
התכווצויות ופיקנוגנול, ד"ר מינה פארן
התכווצות שרירים בגלל כיווץ פתאומי של שריר או של קבוצת שרירים, גורמת לכאב. ישנן התכווצויות שרירים שנמשכות שעות או אפילו כמה ימים (1). סיבה שכיחה להתכווצות שרירים היא מאמץ רב בתרגילי התעמלות מאומצים, הליכה או ריצה למרחק רב, תנועה שחוזרת על עצמה, או תנוחה שאינה משתנה במשך זמן ארוך. התכווצויות כאלה נעלמות באופן ספונטני ואינן מצריכות טיפול רפואי מיוחד.
לקריאה...
טיפול צמחי במחלות אוראליות, ד"ר מינה פארן
חלל הפה הוא מקום משכנם של חיידקים רבים, פטריות וטפילים. למעלה מ-750 טיפוסים שונים של חיידקים מצויים בפה, חלק מהם פתוגניים (1). חיידקים גרם-חיוביים, ובעיקר Streptococcus mutans גורמים להתפתחות של עששת בפה. ביחד עם לקטובצילים וActinomycetese- הם הופכים סכרוז לחומצות אורגניות, בעיקר חומצה לקטית, שמפרקות את הציפוי של השן וגורמות לרקבון שלה (1). העששת היא מצב שעלול לגרור אחריו דלקת חניכיים, Gingivitis.
לקריאה...
הרפואה היפנית והטיפול בהפרעות במערכת העיכול, ד"ר מינה פארן
מקורה של רפואת הצמחים היפנית, הנקראת kampo, ברפואה הסינית של תקופת ימי הביניים, ובהתפתחות שעברה במשך השנים ביפן. טיפול ברפואת קמפו מאפשר שילוב של רפואה מערבית עם רפואה מסורתית אסיאתית (1). לעתים קרובות משתמשים בשיטות מסורתיות לטיפול במקרים שאין הסבר רפואי ברור לסימפטומים של המטופל.
לקריאה...
גלקומה והטיפול בה, ד"ר מינה פארן
מצגת
לקריאה...
Herbal treatment of Streptococcal infections, ד"ר מינה פארן
סטרפטוקוקים מקבוצה A נקראים גם Strep pyogenes ו-Strep hemoliticus. המחקר על חיידקים אלה נמשך כ-100 שנה. עד היום אין חיסון נגד החיידק.
לקריאה...
d-mannose in recurrent urinary track infectons in women, ד"ר מינה פארן
מגדירים דלקת חוזרת בדרכי השתן כשהיא מופיעה פעמיים בתוך ששה חודשים, או שלוש פעמים בשנה (1). בהרבה מקרים שכיחות הדלקת גבוהה בהרבה. הרפואה מתמודדת עם דלקות חוזרות על ידי טיפול פרופילקטי עם אנטיביוטיקה (1). נותנים מינון נמוך של אנטיביוטיקה לתקופה ארוכה.
לקריאה...
Recurrent urinary tract infections, alternative treatment, ד"ר מינה פארן
זיהומים חוזרים בדרכי השתן עלולים להיות תוצאה של שימוש מוגזם באנטיביוטיקה, שימוש בתכשירים הורגי זרע, יחסי מין, כשל חיסוני. הזיהומים מלווים בכאב, צריבה, כאבי גב תחתון ולפעמים גם דימום בשתן.
לקריאה...
בעיות מעיים כרוניות - Chronic gut problems, ד"ר מינה פארן
Bergner מומחה למחלות מעיים מציע שיקום מערכת עיכול שנפגעה, דצמבר 2014.
התאים של רירית המעי הדק מתחלפים במהירות. זוהי הרקמה השנייה אחרי תאי הזרע ,שהתחלקות התאים שלהם היא המהירה ביותר.
כל התאים הבונים את רירית המעי הדק מתחלפים תוך 5-6 ימים, וזה אומר ש-20% מהתאים מתחלפים כל יום. מחסור במרכיבים מזינים, במינרלים, חלבונים או ויטמינים יתבטאו אצלם במהירות רבה יותר מאשר ברקמות שהתחלקות התאים שלהם איטית יותר.

לקריאה...
החיידק MRSA Staph, ד"ר מינה פארן
תשובה של Paul Bergner לשאלה בקשר למחלה שנגרמה על ידי MRSA- סטפ.

הסטפילוקוקים הם חיידקים גרם-חיוביים נפוצים מאד. רוב המינים של הסטפילוקוקים אינם אלימים כלל, והם חלק מהפלורה הנורמלית של האדם, הם מצויים בעיקר בעור ובקרומים הריריים. ישנם מינים אלימים הגורמים למחלות בעור, בדרכי הנשימה ובדרכי השתן.

לקריאה...
חומצות אמינו, ויטמינים ומינרלים הדרושים לגוף כדי לשמור על בריאות הנפש - Nutritional approaches to mental health, ד"ר מינה פארן
כשמתעוררת בעיה נפשית, כגון, קושי להתרכז, נשירה מבית הספר, דכאון קל או חמור יותר, קשיים חברתיים נוהגים לחפש עזרה רפואית.
Hila Cass היא פסיכיאטרית אמריקאית המטפלת בשיטת הרפואה המשולבת. היא מטפלת באדם עצמו ולא רק בבעיה שלו, ומחפשת מה עלול לגרום לקשיים שלו, וכיצד ניתן לעזור לו.

לקריאה...
טיפול צמחי בכיב קיבה (אולקוס), ד"ר מינה פארן
כיב קיבה או אולקוס היא מחלה נפוצה של מערכת העיכול. פצעים פתוחים מופיעים על דופן הקיבה או התריסריון, וגורמים לכאבי בטן, תחושה של בעירה, כאבים שמופיעים שעתיים או שלוש שעות לאחר הארוחה, בחילה או הקאות.
מעריכים שבארצות מערביות 2.4% מהאוכלוסיה סובלים ממחלה זו (1). מספר המקרים גבוה יותר בין מעשנים, בין אנשים המרבים בשימוש בתרופות אנטי דלקתיות NSAIDS , ובין אלה המרבים בשתיית אלכוהול (1).

לקריאה...
טיפול צמחי ברוזצאה, ד"ר מינה פארן
רוזצאה היא הפרעה שכיחה של העור. היא מתבטאת כפריחה של נקודות אדומות על הפנים, כולל המצח, הלחיים, הסנטר והאף. הפריחה עלולה להתפשט גם לעיניים, לבית החזה והגב. רוזצאה שכיחה יותר אצל נשים.
הגורם למחלה אינו ידוע, אבל מניחים שיש כמה גורמים שעלולים לגרום להופעתה ולהפיכתה לכרונית, כולל זיהומים כרוניים, עיכול לא תקין, רגישות למזון, תופעות לוואי של תרופות ואורח החיים בכללותו.

לקריאה...
טיפול צמחי ב-Staphylococcus epidermitis, ד"ר מינה פארן
העור מספק הגנה טובה בפני זיהומים הנגרמים על ידי חיידקים. ישנם חיידקים שהם הפלורה הטבעית של העור. הם חיים על העור ומתפרנסים ממנו, ואינם גורמים לזיהומים. אחד מהנפוצים הוא Staphylococcus albus שנמצא על פני העור, ואינו גורם לזיהום. כל סדק או חור קטן בעור הוא שער כניסה לחיידקים, שגורמים לפצע קטן, ואם הם אלימים הם מתפשטים במהירות ונכנסים לשכבות עמוקות של העור וגם לשכבות פנימיות יותר.
לקריאה...
טיפול צמחי בוירוס האבולה , ד"ר מינה פארן
האבולה הוא וירוס אלים שעלול לגרום למוות . הוא עובר מאדם חולה לסביבה ומדביק אנשים המצויים בקרבתו. הוא עובר מאחד לשני על ידי נוזלי הגוף, כגון, רוק, זיעה, שתן, זרע. וירוס האבולה יכול לשרוד במשך כמה שעות על משטחים יבשים, כגון ידיות של דלתות, מעקה של מדרגות, ספסל ציבורי, ולהדביק את מי שבא במגע אתם (1).
לקריאה...
טיפול צמחי בשלבקת חוגרת , ד"ר מינה פארן
שלבקת חוגרת נגרמת על ידי הנגיף שלבקת וריצלה זוסטר. אותו נגיף הגורם למחלת הילדים אבעבועות רוח. הנגיף נשאר בגוף לאחר המחלה. הוא חודר דרך הגנגליונים אל העצבים של עמוד השדרה או הגולגולת, ונשאר שם לאורך שנים במצב לטנטי.
עשרות שנים לאחר המחלה יכול הנגיף להתעורר לפעולה ולגרום למחלה.

לקריאה...
Gut bacteria linked to Type 1 diabetes , ד"ר מינה פארן
מחקר שנערך לאחרונה בארה"ב גילה שיש התאמה בין שינויים החלים בחיידקי המעי ובין הופעה של סכרת מסוג 1.
במחקר עקבו אחרי ילדים שהיו בסיכון גבוה לחלות בסכרת מסוג 1, מפני שבמשפחה שלהם הייתה נטייה לחלות במחלה זו.
המחקר נערך במחלקה לגסטרואנטרולוגיה של בית חולים ב-Massachusetts. השתתפו במחקר 33 ילדים, שמאז לידתם ועד גיל 3 נערך מעקב קבוע על הרכב החיידקים שבצואה שלהם.

לקריאה...
צמחים לבעיות אוזניים, ד"ר מינה פארן
האוזניים הן איבר השמיעה של הגוף, והן ממלאות תפקיד חשוב בשמירה על שיווי המשקל.
השמיעה נפגעת מרעש חזק, ממוסיקה רועשת, מציוד תעשייתי. בארץ נפגעים חיילים מרעש של תותחים וכלי ירייה אחרים.זקנה, מחלות, כגון, אדמת, מנינגיטיס, חזרת, סכרת וטרשת עורקים. ישנן תרופות הפוגעות בשמיעה, כגון, תרופות אנטיביוטיות מסוימות, תרופות נגד מלריה.
לפי הרפואה הסינית המסורתית הכליות נפתחות אל האוזניים, ומצב האוזניים מעיד על המצב האנרגטי והפיזיולוגי של הכליות. חולשה של הכבד והכליות עלולה להתבטא בטיניטוס, נוזלים באוזניים, סחרחורת ואיבוד הדרגתי של השמיעה. הרפואה הסינית מציעה טיפול עם צמחי מרפא ביחד עם דיקור.

לקריאה...
דכאון - הטיפול לפי הרפואה הסינית, ד"ר מינה פארן
האדם נבנה מעקרון שמימי ומאנרגיה של האדמה.
יכולת ההוויה שלו מתבטאת לפי הציר שמים- ארץ, לב- כליות. האיזון והתפקוד של האדם תלויים בזרימה הבלתי פוסקת בין השמים והארץ.
במחמם העליון, השמים של האדם, שוכן Shen, שהלב הוא האוצר והמכיל אותו.
במחמם התחתון שוכן ומתבטא Zhi-היכולת והרצון לחיות.

לקריאה...
דיכאון - הטיפול לפי הרפואה הסינית, ד"ר מינה פארן
האדם נבנה מעקרון שמימי ומאנרגיה של האדמה.
יכולת ההוויה שלו מתבטאת לפי הציר שמים- ארץ, לב- כליות. האיזון והתפקוד של האדם תלויים בזרימה הבלתי פוסקת בין השמים והארץ.
במחמם העליון, השמים של האדם, שוכן Shen, שהלב הוא האוצר והמכיל אותו.
במחמם התחתון שוכן ומתבטא Zhi - היכולת והרצון לחיות.

לקריאה...
The infant gut microbiome , ד"ר מינה פארן
מחקר חדש נערך באוניברסיטת Gothenburg ב שבדיה, על ידי פרופ'
Fredrik Backhed ו – Jovanna Dahlgen.
המחקר פורסם במאי 2015 בעיתון Cell Host & Microbes (1).
החוקרים בדקו דגימות של צואה של 98 ילדים בשנה הראשונה לחייהם. הם מצאו קשר בין התפתחות החיידקים במעי של התינוקות לבין אופן הלידה שלהם. אצל תינוקות שנולדו בניתוח קיסרי חיידקי המעי היו פחות דומים לחיידקי האם באופן משמעותי, בהשוואה לילדים שנולדו בלידה נורמלית (1).

לקריאה...
Herbal treatment of diverticulitis, ד"ר מינה פארן
Diverticulum הוא בליטה בצורת שקית שיוצאת מדופן המעי הגס אל חלל המעי. הם מצויים במעי הגס של כ-50% של אנשים מעל גיל 60.
דלקת של הדיברטיקולה נקראת דיברטיקוליטיס, והיא מופיעה אצל 10-25% מהאנשים שיש אצלם דיברטיקולום במעי. הדלקת גורמת לכאבים חזקים.

לקריאה...
טרשת עורקים - Atherosclerosis, ד"ר מינה פארן
טרשת עורקים היא מחלה ניוונית שעלולה להתפתח במשך החיים. התזונה בארצות המערב, ואורח החיים שכולל חוסר פעילות גופנית מעודדים התפתחות של המחלה.
טרשת עורקים עלולה להתחיל כבר בשנות ה-20 לחיים. דפנות העורקים מתעבים בגלל LDL כולסטרול מחומצן ששוקע עליהם. נוצרים רבדים על דפנות העורקים, שנעשים צרים יותר וזרימת הדם נעשית איטית. אם הרבדים ניתקים מהדופן הם מייצרים קרישים בתוך כלי הדם ועלולים לגרום נזק ללב.

לקריאה...
מחלות כבד, ד"ר מינה פארן
מחלות הכבד כוללות הפטיטיס כרוני, כבד שומני, פגיעה בכבד מאלכוהול, פיברוזיס (לייפת), צירוזיס- שחמת הכבד, סרטן בכבד.
אנשים עם פגיעה בכבד מאלכוהול או מהפטיטיס ויראלי כרוני, הם בסיכון גבוה לחלות בצירוזיס, שזאת מחלה המסתיימת בהשתלת כבד או במוות.

לקריאה...
אסתמה ודרכי הטיפול בה, ד"ר מינה פארן
אסתמה היא מחלה דלקתית של דרכי הנשימה, המתבטאת בהיצרות של דרכי האוויר כתגובה אלרגית לחומרים שאינם משפיעים על ריאות תקינות, בקוצר נשימה, שיעול, בהפרשה של ריר, בהיצרות הסימפונות.
תאי הפיטום המצויים בסימפונות מפרישים היסטמין ולויקוטריאנים שגורמים להתכווצות של השרירים החלקים ולהגברה של הפרשת הריר. הרירית מתנפחת בגלל הדלקת, וזה גורם להיצרות גדולה יותר של דרכי האוויר.
בין השנים 1980 ו-1995 מספר החולים באסתמה בין ילדים עד גיל 18 עלה ב-100% (1), ומספר החולים הולך ועולה כל שנה.

לקריאה...
טיפול צמחי בווירוס הפפילומה, ד"ר מינה פארן
וירוס הפפילומה-Human Papillomavirus (HPHV) הוא DNA- וירוס ללא מעטפת. זהו הוירוס השכיח ביותר בעולם המועבר באמצעות מגע מיני.
לקריאה...
חומרים טבעיים בצמחים לטיפול במחלות כבד, ד"ר מינה פארן
מחלות הכבד כוללות הפטיטיס כרוני, כבד שומני, פגיעה בכבד מאלכוהול, פיברוזיס (לייפת), צירוזיס- שחמת הכבד, סרטן בכבד.
אנשים עם פגיעה בכבד מאלכוהול או מהפטיטיס ויראלי כרוני, הם בסיכון גבוה לחלות בצירוזיס, שזאת מחלה המסתיימת בהשתלת כבד או במוות.

לקריאה...
Anti cancer Potential of Aloes, ד"ר מינה פארן
העבודה נעשתה על ידי מדענים ישראלים מאוניברסיטת חיפה, ממרכז ערבה ומאוניברסיטת בן גוריון שבנגב. הם בדקו פעילות אנטי סרטנית בכמה מינים של אלוי.
הסוג אלוי כולל כ-400 מינים, שמוצאם מאפריקה, מערב הסעודית ומאיים שבמערב האוקינוס ההודי (1). הם גדלים בסוגי אקלים שונים, כגון במדבר, במקומות ירוקים, ליד חוף הים וגם במקומות גבוהים (1). רובם גדלים באזורים יבשים של דרום אפריקה.
מינים רבים של אלוי הם בעלי פעילות רפואית, ומרבים להשתמש בהם ברפואה המסורתית.

לקריאה...
צמחים הודים לטיפול בסכרת, ד"ר מינה פארן
בהודו ובארצות אסיאתיות אחרות יש עליה גדולה במספר החולים בסכרת מטיפוס 2. אחוז החולים בסכרת בגילאים 20-79 הוא: בהודו 8.31%, בנגלדש 9.85%, נפאל 3.03%, סרי לנקה 7.77%, פקיסטן 6.72% (1).
בהודו המחלה מופיעה בגיל מבוגר יותר בהשוואה לארצות מערביות (2). העמידות לאינסולין מצויה אצל רבים מהסכרתיים, ומוצאים אצלם היפרגיקמיה והיפראינסולינמיה (1).
סכרת ללא טיפול גורמת לפגיעה בכלי הדם, בעיניים, במערכת העצבים, בכליות. ידועים כ-800 צמחים בהודו בעלי פעילות היפוגלקמית , שהשתמשו בהם לטיפול בסכרתיים (3)

לקריאה...
פוליפנולים כטיפול במחלות מעיים דלקתיות, ד"ר מינה פארן
המחקר נערך בישראל על ידי רופאים של מחלקות גסטרואנטרולוגיות בבתי החולים תל השומר ובלינסון, וביה"ס לרפואה של אוניברסיטת תל אביב (1).
הם בדקו השפעה של פוליפנולים על מחלות דלקתיות של מערכת העיכול, מחלת קרוהן ודלקת המעי הגס המתכייבת, ועל דלקת חריפה של הלבלב-פנקריאטיטיס.

לקריאה...
Manuka honey eradicate biofilms, ד"ר מינה פארן
פצעים כרוניים הם בעיה גלובלית. פצע נחשב לכרוני אם אינו מתחיל להתרפא אחרי ארבעה שבועות, או שלא נרפא לגמרי אחרי שמונה שבועות (1).
ישנם כמה גורמים שעלולים לעכב או למנוע ריפוי של פצע. זיהום על ידי חיידקים הוא אחד הגורמים העיקריים. פצע אינו יכול להיסגר ולהתכסות בעור חדש אם יש בו זיהום.

לקריאה...
חיסון נגד וירוס האבולה, ד"ר מינה פארן
חיסון חדש נגד וירוס האבולה נבדק על אלפי אנשים בגיניאה וסיירה ליאון. הוא הראה יעילות מרשימה ביותר בניסוי קליני. החיסון עוד לא אושר על ידי ה-FDA או על ידי גופים אחרים, אבל החברה שפיתחה אותו ייצרה כבר 300.000 מנות, כדי שיהיה מוכן לשימוש במקרה של התפרצות קטלנית.
לקריאה...
מחלות אוטואימיוניות - Autoimmune diseases, Herbal Hall , ד"ר מינה פארן
חברים ב-Herbal Hall מציעים איך לטפל במחלות אוטואימוניות.

מעקב של שנים אחרי מטופלים החולים במחלה אוטואימונית מראה שהמחלה מופיעה אצל אנשים שמערכת החיסון שלהם איננה מווסתת. היא פעילה מדי או שאינה פעילה בצורה מספקת. יוצאת מן הכלל סכרת מטיפוס 1 שמופיעה לעתים קרובות אצל צעירים ואפילו ילדים.

לקריאה...
Herbal treatment of fungal biofilms, ד"ר מינה פארן
Candida albicans- השמר הלבן, הוא המין הנפוץ ביותר של קנדידה, אבל ישנם מינים נוספים. הם גדלים כשמרים.
רוב המינים מייצרים צורת גידול של חוטים שנקראת pseudohypae. המינים C. albicans ו- C dubliniensisמיצרים גם קורים אמיתיים – hypae, וכן הם מייצרים תאים בעלי דופן עבה (1).

לקריאה...
מחלת ליים - Lyme Disease, ד"ר מינה פארן
מחלת Lyme נגרמת על ידי החיידק Borrelia burgdorferi ממשפחת ה- spirochetes. היא מעוברת לבני אדם על ידי קרצית.
הסימפטומים האופייניים כוללים חום, כאב ראש, עייפות ופריחה אופיינית על העור שנקראת erythema migrans. ללא טיפול הזיהום עלול להתפשט אל המפרקים, הלב ומערכת העצבים.

לקריאה...