אנחנו

לפני יותר מ- 25 שנה הזדמן לפרץ גן, אגרונום, לצאת בשליחות של חברה שעבד בה, לבחון אפשרות לגידול ג'ינסנג – צמחי מרפא חשוב ממזרח אסיה. הג'ינסנג הישראלי לא הפך, לצערנו, להצלחה גדולה, והרעיון נזנח בהמשך – אבל הצוהר שנפתח לעולם צמחי המרפא הביא את פרץ ואת רוני רעייתו, לעולמות חדשים של צמחים ומוצרים. במהירה התחילו בגידול צמח אחר ושמו בן-חרצית, עבור חברת ישראלית, כדי שתמצה מהצמח את החומר הפעיל ותייצר ממנו תרופה צמחית

 בתוך זמן קצר נוספו עוד צמחים חדשים, כגון הקיפודנית (אכינצאה) ומליסה, זוטה לבנה ורבים אחרים – והחלטנו להתמחות בגידול אורגני, שיש לו חשיבות מיוחדת בתחום צמחי המרפא.

 עם השנים, הפעילות גדלה ו"הסל" התרחב, והוא כולל היום מאות צמחים וחומרי גלם אחרים עבור הקהל הישראלי. ואנחנו גילינו שהנושא שואב אותנו פנימה, לעולם ומלואו שבו גידול כל צמח, הופך להיות תהליך לימודי – שבו משולבים הביולוגיה של הצמח, אופן הגידול, האיסוף והעיבוד, והתאמתו של הצמח כצמח מרפא או תבלין.

ועוד גילינו , שככל שאנחנו לומדים יותר, אנחנו מגלים שיודעים מעט מאד, על הצמחים שמסביבנו, על המגוון הבוטני העצום, ועל העולם המופלא של חומרי הטבע בצמחים.

היעד המרכזי של "על עלים" הוא אספקת חומר צמחי באיכות גבוהה, לתעשיית התרופות הצמחיות ולמטפלים בצמחים בישראל. הייצור המקומי הוא אתגר שבו שותף החקלאי והיצרן במפעל. אנחנו מחזיקים לתעשיית צמחי המרפא בישראל אצבעות. עתידו של הגידול החקלאי יתבסס על התעשיה בישראל

צוות קטן ומסור של עובדי "על עלים" עובד כתף אל כתף בקידום יעדי החברה, ומשתדלים לתת מענה לכל הבקשות המגיעות מהציבור ומאנשי המקצוע.

נשמח לקבל תגובות והצעות שונות. אנחנו מודים לכל מי שכותב או מטלפן, תומך בעצה ובהשתתפות בפעילות.

שלכם, רוני ופרץ גן

וצוות "על עלים"

אהבתם את המאמר?

שתפו בFacebook
גלילה לראש העמוד

ברוכים הבאים לאתר החדש והמעודכן שלנו.

האתר נמצא כרגע בשלבי הרצה

וביצוע תשלום עבור הזמנה דרכו עדיין לא אפשרי.

עמכם הסליחה וההבנה.

צוות על עלים מרכז לצמחי מרפא בע"מ

דילוג לתוכן