אנחנו

"על עלים" היא מרכז לצמחי מרפא בעלת המגוון הגדול ביותר של צמחי מרפא בישראל, מגידול אורגני ויבוא חומרי גלם מרחבי העולם.

תמצאו אצלנו חליטות להנאה, צמחי בר ארץ ישראלים, צמחי מרפא לרפואה סינית, שורשים, עלים ופרחים נדירים למרפא, למזון, לקוסמטיקה ולהנאה.  חומרי גלם ותמציות בוטניות אנחנו משווקים ליצרנים ולבתי מרקחת. בשדות, בחממות ובגן הבוטני של על עלים גדלים מאות צמחי מרפא…. כמו שנאמר – מהשדה למרפא!  

 

לפני יותר מ- 35 שנה הוזמן פרץ גן, אגרונום ובעל משק חקלאי במושב ציפורי, לצאת לחו"ל בשליחותה של חברה שעבד בה, כדי לבחון אפשרות לגידול בישראל של הג'ינסנג – צמח מרפא חשוב, שמקורו במזרח אסיה. הג'ינסנג הישראלי לא הפך, לצערנו, להצלחה גדולה בישראל, והרעיון נזנח בהמשך – אבל הצוהר שנפתח אל עולם צמחי המרפא הביא את פרץ ואת רוני רעייתו, לעולמות חדשים של צמחים ומוצרים. במהרה התחילו בגידול צמח אחר ושמו בן-חרצית ריחני, עבור חברה ישראלית, כדי שתמצה מהצמח את החומר הפעיל, ותייצר ממנו תרופה צמחית.

בתוך זמן קצר הכרנו והתחלנו לגדל צמחים נוספים, כגון הקיפודנית (אכיניצאה), מרווה מרושתת, מליסה, זוטה לבנה ועוד רבים אחרים. החלטנו להתמחות בגידול אורגני, שיש לו חשיבות מיוחדת בתחום צמחי המרפא בפרט, ולסביבה בכלל.

עם השנים, הפעילות גדלה ו"הסל" התרחב, והוא כולל היום מאות צמחים, חליטות וחומרי גלם אחרים עבור הקהל הישראלי.  גילינו שהנושא שואב אותנו פנימה, לעולם ומלואו שבו גידול כל צמח, הופך להיות תהליך לימודי – שבו משולבים הביולוגיה של הצמח, אופן הגידול, האיסוף והעיבוד, והתאמתו של הצמח כצמח מרפא, חליטה או תבלין.

עוד גילינו, שככל שאנחנו לומדים יותר, אנחנו מבינים עד כמה מעט אנחנו יודעים על הצמחים הקרובים והרחוקים, על המגוון הבוטני העצום שסביבנו ועל העולם המופלא של חומרי הטבע בצמחים.

היעד המרכזי של "על עלים" הוא אספקת חומר צמחי באיכות גבוהה, לתעשיית התרופות הצמחיות למטפלים בצמחים, ולקהל הרחב בישראל. הייצור המקומי הוא אתגר שלו שותפים החקלאי, יצרן חומרי הגלם, ויצרן המוצר הסופי.  אנחנו מחזיקים לתעשיית צמחי המרפא בישראל אצבעות. עתידו של הגידול החקלאי יתבסס על התעשיה בישראל…

צוות קטן ומסור של עובדי "על עלים" עובד כתף אל כתף, לב אל לב, בקידום יעדי החברה – בייצור, בבקרת האיכות, בשיווק ובהדרכה. אנחנו משתדלים לתת מענה לכל הבקשות המגיעות מהציבור ומאנשי המקצוע.

נשמח לקבל תגובות והצעות שונות. אנחנו מודים לכל מי שכותב או מטלפן, תומך בעצה ובהשתתפות בפעילויות.

שלכם, רוני ופרץ גן,

וצוות "על עלים"

אהבתם את המאמר?

שתפו בFacebook
phone icon Whatsapp icon email icon
גלילה לראש העמוד